Filmy i seriale

Bunt HDRip Lektor PL 2023 N/A/10 Dramat, Akcja, Historyczny

Początek XX wieku. Pracownicy kopalni, którzy ledwo zarabiają na chleb w nieludzkich warunkach, mimo obaw przed represjami, postanawiają zorganizować bunt. (...)
4.37GB
Kos HDRip Lektor PL 2023 8/10 akcja, historyczny

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Trop... (...)
1.6 Gb
Bękart HDRip Lektor PL 2023 N/A/10 Dramat historyczny

Jest to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiec... (...)
2.01GB
Boudica: Królowa wojny HDRip Lektor PL 2023 N/A/10 Akcja, Dramat, Historyczny

Losy kobiety uznawanej za symbol walki o wolność. (...)
3.16GB
Powstaniec 1863 HDRip Lektor PL 2024 8/10 historyczny, dramat

"Powstaniec 1863" to porywająca, epicka produkcja zrealizowana z rozmachem, opowiedziana z perspektywy kapelana - generała Stanisława Brzóski, aktywnie walczącego przeciw Rosji. Tytułowy Powstaniec w wyniku splotu wydarzeń staje na czele najdłużej walczącego oddziału powstańcze... (...)
1.5 Gb
Wandea  Zwycięstwo albo śmierć HDRip Lektor PL 2022 8/10 akcja, historyczny

1793. Minęły trzy lata, odkąd Charette, były oficer Królewskiej Marynarki Wojennej, przeniósł się na emeryturę do swojego domu w Wandei. W kraju obietnice Rewolucji Francuskiej ustępują miejsca rozczarowaniu. Burzy się gniew chłopów: wzywają młodego emeryta, by objął dowództwo nad po... (...)
1.5 Gb
Napoleon HDRip Lektor PL 2023 8/10 biograficzny, historyczny, dramat

"Napoleon" będzie opowiadać o drodze do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. (...)
2.3 Gb
Dovbush  Tajemnica czarnych gór HDRip Lektor PL 2023 N/A/10 Historyczny

Fabuła przenosi widza do XVIII wieku, w malownicze Karpaty, gdzie legenda huculskiego atamana, Aleksanda Dobosza jest wciąż przekazywana z pokolenia na pokolenie, budząc powstańcze i rewolucyjne emocje. Pod naciskiem brutalnych rządów miejscowej szlachty, zniszczony osobistą trage... (...)
2.82GB
Meg 2: Głębia HDRip Lektor PL 2023 8/10 s-f, akcja

"Meg 2: Głębia" to kontynuacja hitu z 2018 roku, który zarobił ponad pół miliarda dolarów na całym świecie. Zanurz się w nieznane wody z Jasonem Stathamem i światową gwiazdą kina akcji Wu Jingiem, którzy prowadzą zespół śmiałych badaczy na odkrywczą wyprawę w najgłębsze otchłan... (...)
1.9 Gb
Polowanie na ćmy HDRip Lektor PL 2023 8/10 historyczny, dramat

"Polowanie na ćmy" stanowi adaptację powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905", o zmaganiach Polaków pod rosyjską okupacją. Filmowa wersja znanego z TVP1 serialu prezentuje widzom niezwykłe wydarzenia, które mają miejsce w Warszawie pod carską władzą, gdzie zaczyna wzb... (...)
1.4 Gb
Gang z Paryża HDRip Lektor PL 2023 N/A/10 Dramat, Akcja, Historyczny

Rok 1900, Paryż jest w rękach niezwykle brutalnych gangów, które terroryzują stolicę. Młoda kobieta gotowa zrobić wszystko, by pomścić śmierć brata, wkracza w ich szeregi. (...)
1.33GB
Siedmiu królów musi umrzeć HDRip Lektor PL 2023 8/10 historyczny, dramat

To kontynuacja popularnego serialu "Upadek Królestwa". Po śmierci króla Edwarda walka o koronę wciąż trwa, a rywalizujący ze sobą dziedzice i najeźdźcy walczą o władzę. Gdy sojusznicy zwracają się do Uhtreda o pomoc w realizacji planów, on sam staje przed wyborem między tymi, k... (...)
1.4 Gb
W gorsecie HDRip Lektor PL 2022 8/10 historyczny, dramat, kostiumowy, biograficzny

Cesarzowa Sisi jest jedną z największych wiedeńskich atrakcji turystycznych, jej twarz widnieje na niezliczonych pamiątkach, a klasyczna już trylogia filmowa z Romy Schneider wyświetlana jest w austriackiej telewizji w każde Święta. Jej wizerunek jest jednak zatrzymany w czasie, reży... (...)
2.2 Gb
Królowa wojownik HDRip Lektor PL 2022 N/A/10 Akcja / Dramat historyczny

Opowieść o Afryce i jednym z najważniejszych państw na tym kontynencie w XVIII i XIX wieku - Królestwie Dahomej. (...)
741.74MB
Wojna królów HDRip Lektor PL 2022 N/A/10 Dramat historyczny

Gdy Cesarstwo Rzymskie pogrążone jest w chaosie, a królowie toczą walkę o kontrolę nad pustym tronem, nieustraszony Jan Žižka wyrusza na walkę z korupcją i chciwością arystokracji. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że los Imperium nie leży w rękach królów, ale jego własnych ludzi. (...)
1.24GB
Stracone złudzenia Illusions perdues HDRip Lektor PL 2021 N/A/10 Dramat historyczny

Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien (Benjamin Voisin) nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton (Cécile de France). Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony? (...)
2.15GB Ostat.aktualizacja: 2022-11-2206:43:01 Seedów:7 Peerów:0 POBIERZ MAGNET Komentarze:0 ..::INFO::..
Emigranci HDRip Lektor PL 2021 8/10 historyczny, dramat

Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 roku. To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk. Wspaniały obraz o tym, jak daleko jest w stanie się posunąć człowiek, aby spełnić swoje marzenia. (...)
1.4 Gb
Orlęta  Grodno '39 HDRip Lektor PL 2022 8/10 dramat, historyczny

"Orlęta. Grodno '39" to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych. (...)
1.7 Gb
1 2 3 4 5